Aktualności arrow Informacje
Informacje Drukuj Poleć znajomemu
30.04.2010.

Szanowni Państwo

Niniejszą stronę przezentujemy po to abyście odwiedzili nasz ośrodek przy okazji zwiedzając okolice. Mamy nadzieję, że walory środowiskowe i krajoznawcze zachęcą Was do przyjazdu. Liczymy także na to, że wielu spodoba się nasze centrum wypoczynkowe i powrócą do nas w nadziei przeżycia czegoś nowego. W imieniu wszystkich, którym nie jest obojętny przyjazd turystów do Skorzęcina.

 

Skorzęcin dojazd

 

Dumą mieszkańców gminy Witkowo jest  znany i popularny w całym kraju Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie. To jeden z największych kompleksów wypoczynkowych w Polsce, a zarazem wspaniałe miejsce do spędzenia urlopu. Na powierzchni 41 ha, oferuje się turystom 6 tys. miejsc noclegowych.

 

Ośrodek położony jest w lesie pomiędzy jeziorami Niedzięgiel (640 ha powierzchni i głębokości 22 m), a jeziorem Białym (46 ha powierzchni i głębokość 10,2 m), które charakteryzują się czystą wodą, szeroką i piaszczystą plażą oraz łagodnymi brzegami jezior zachęcającymi do kąpieli i opalania się. Dla turystów lubiących spacery zbudowane jest dobrze oświetlone i wygodne molo.

 

Ponadto na terenie ośrodka,  zlokalizowane jest wesołe miasteczko, wypożyczalnia rowerów oraz bogate zaplecze handlowo-gastronomiczne. Działające na terenie Ośrodka wypożyczalnie sprzętu wodnego, dają możliwość, na doskonalenie swoich umiejętności w sportach wodnych. Z kolei dla amatorów piłki istnieje możliwość gry w piłkę nożną, ręczną, koszykową, siatkową, a także w tenisa ziemnego.

 

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w  Skorzęcinie odbywają się liczne imprezy sportowo-rekreacyjno-kulturalne np. Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych RC, plażowe turnieje piłki siatkowej, Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu Długodystansowym, Zloty Miłośników Kadetów, wystawy psów rasowych, itp. Miejscowość ta jest doskonałym miejscem,  na spędzanie urlopu, weekendu, uprawianie turystyki  pieszej lub rowerowej.