Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie

Goście na stronie

Licznik odwiedzin

3136989 Odwiedzających
Aktualności
Puchar Polski Strong Man Drukuj Poleć znajomemu
02.07.2008.
Ireneusz Kuraś, Artur Zieleniecki, Gabriel Kowalski, Grzegorz Peksa, Artur Patyk, Tyberiusz Kowalczyk, Aneta Florczyk - wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy w zawodach "Strong Women", do tej pory niepokonana najsilniejsza kobieta świata (ostatnio brała udział w telewizyjnym show - "Gwiazdy tańczą na lodzie"), uczestniczyli w sobotę 21 czerwca w zawodach Pucharu Polski Strong Man w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie.


Rywalizacja siłaczy była jednocześnie otwarciem sezonu letniego.

Te sportowe widowisko zorganizowane zostało przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie oraz Agencję Artystyczną „Harlem”.

Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach: spacer buszmena, przetaczanie opony, spacer farmera, załadunek kul, przeciąganie łódki po piasku z hostessą, podnoszenie ciężarka i wrzucanie beczek na platformę stojącą w wodzie.
Ostatecznie Puchar Polski trafił w ręce Gabriela Kowalskiego, na podium stanęli również Artur Patyk i Tyberiusz Kowalczyk. Na dalszych miejscach uplasowali się Artur Zieleniecki, Ireneusz Kuraś oraz Grzegorz Peksa.

Zmagania strongmanów dopełnił pokaz kulturystyczny Marcina Jabłońskiego, który wzbudził zachwyt zwłaszcza u żeńskiej części publiczności.


Nie mniejsze emocje wywołał występ kulturysty Jacka Dymka w repertuarze Elvisa Presleya.

Swoim udziałem sobotnią imprezę uświetnił także Piotr "Wezyr" Madera - Mistrz Świata i dwukrotny Mistrz Polski w tańcu breakdance (jeden z trzech tancerzy tego stylu, który zaprezentował swoje umiejętności przed papieżem Janem Pawłem II na prywatnej audiencji w Watykanie w 2004).


Duża liczba publiczności świadczy z całą pewnością o powodzeniu tej wakacyjnej imprezy.
 
« poprzedni artykuł